Nečekané zvýšení návštěvnosti

Koukal jsem dneska na statistiky návštěvnosti některých svých webů a našel jsem celkem zajímavou věc. Na webu rozdily.cz, kde se návštěvnost pohybuje okolo obvykle 150 UIP denně mi za včerejšek najednou stoupla na 300 UIP. To mě celkem překvapilo, takže jsem se začal probírat Google analytics a hledat, kde se tam ti lidé najednou vzali.

V osudný den se mi podle statistik zvýšila návštěvnost z jiných stránek, takže je jasné, že vyhledávačem to nebude. Při detailním rozpisu jsem zjistil, že naprostá většina lidí ten den přišla ze stránky lamer.cz, což mě překvapilo ještě víc, než ta návštěvnost. Co může mít společného Lamer a rozdíly mi totiž absolutně nenapadalo.

Takže další cesta vedla na Lamera, kde měl být podle všeho odkaz na Rozdíly. A byl tam. V diskuzi pod jedním příspěvkem se někdo rozčiloval, že lidi co tam píší, ani neumí rozlišovat mě a mně a poslal je na moji stránku aby jim to nemusel složitě vysvětlovat.

Co ale pořád nechápu je, že v dané diskuzi se spolu bavilo cca 10 lidí ale na Rozdíly mi odtud za jeden den přišlo 150 unikátů. Přitom bych čekal, že na ten odkaz neklikne možná ani polovina diskutujících. Takže přispívat do diskuzí odkazem k tématu se očividně vyplatí podstatně víc, než bych čekal. Zvlášť na serveru s návštěvností jako je Lamer.

Nějaký to sdíleníčko...
    This entry was posted in Portfolio and tagged , , , . Bookmark the permalink.

    3 Responses to Nečekané zvýšení návštěvnosti

    1. Mně se stalo něco podobného. Taky se mi objevily návštěvy UIP ze dvou serverů, ale odkaz jsem na nich nenašel ani v diskuzi.

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *