Doména není generována do zóny

Jednou za čas vždycky prohlídnu seznam uvolňovaných doména na ranky.cz, jestli se náhodou neuvolňuje nějaký pěkný kousek a pak akorát zběsile registruji jednu doménu za druhou. Ve výsledku proto, abych je za pár měsíců prodal pod cenou, ale to je vedlejší.

Nedávno jsem si takhle předregistroval pomocí SUBREG.cz jeden podle mě pěkný kousek. Po čase mi přišel mail, že doména byla úspěšně odchycena a já už vymýšlel, co s ní provedu. Jenže v administraci SUBREGu daná doména nebyla. Kouknu na NIC.cz a tam jsem normálně uvedený jako majitel, ale pod tím je poznámka Doména není generována do zóny. Tenhle text obvykle bývá u expirujících domén v ochranné lhůtě, ale po registraci vždy zmizel a doména  normálně fungovala. Pátral jsem tedy co to znamaná a krom toho, že se jedná o doménu v ochranné lhůtě jsem se nic nedozvěděl. Takže poslední šance, když už si fakt nevím rady – píšu na podporu SUBREGu, jestli neví co s tím a že bych měl rád doménu v administraci, když už jsem za ní zaplatil. Podpora je opravdu dobrá. Napsal jsem jim někde v neděli večer a hned druhý den ráno přišla odpověď, že už je všechno v pořádku a doména normálně funguje. Ovšem vysvětlení co se tedy stalo, proč ten nápis Doména není generována do zóny, to už mi nikdo nenapsal. Tak pořád tápu a nevím co s tím. Nevíte někdo co to znamená?

Nějaký to sdíleníčko...
  This entry was posted in Domény and tagged , , . Bookmark the permalink.

  3 Responses to Doména není generována do zóny

  1. Gransy says:

   Domena neni generovana do zony znamena ze nema nastaven zadny NSSET, tedy zadny nameservery a proto ji CZ-NIC negeneruje do zony .cz = je registrovana ale nefunguje.

  2. -kst- says:

   Super, díky za vysvětlení!

  3. click says:

   In it something is. I agree with you, thanks for an explanation. As always all ingenious is simple.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *