Jak na přímý prodej odkazů

Sice spousta lidí tvrdí, že ranky jsou jen čísla, na SEO nemají vliv a prodej odkazů půjde za chvíli do kytek, ale přesto se odkazy stále úspěšně prodávají a vypadá to, že ještě chvíli prodávat budou. Já sám mám několik webů určených primárně pro prodej odkazů a v některých oborech je opravdu slušná poptávka.

Přímý prodej odkazů má proti automackému prodeji přes nějaký systém své výhody, ale i nevýhody. Sice je zde eliminována možnost, že vám vyhledávače přijdou na to, že prodáváte odkazy a budou vás penalizovat a taky se při přímém prodeji občas dosáhne na lepší cenu než při prodeji automatickém (systémy pro prodej odkazů si berou provizi), ale na druhou stranu je to víc starostí s hlídáním platnosti, obnovováním odkazů a nabízením portfolií.

Sám jsem už nějaký čas přemýšlel, že by se mi hodil systém, který by uměl automaticky upozorňovat na vypršení odkazu, zobrazovat dostupné portfolio a spravovat prodané odkazy. Jenomže k tomu, abych si to ve volném čase napsal a spoustu dalšího času tak ušetřil jsem se pořád neměl, až se na scéně objevil linkmonitor.

Je to free systém na správu prodaných odkazů od jednoho webtržníka a vypadá dost použitelně. Sice se tam ještě pořád najdou mouchy, ale jako celek je to funkční a čas to každopádně ušetří. Co tedy tato služba umí a z mého pohledu je užitečné?

 • Zobrazit portfolio nabízených odkazů včetně cen a ranků
 • Poslat informační mail před vypršením platnosti prodaného odkazu
 • Jednoduše prodloužit platnost odkazu
 • Ukládat ipotřebné nformace o zákaznících (email, fakturační údaje…)
 • Vkládat seznam prodávaných odkazů do stránky jako iframe
 • Spravovat vyměněné odkazy

Sice se tam zajím najde i dost nedostatků, jako třeba nefungující export do pdf nebo nutnost psát ručně ke každému přidávanému webu i “http://”, ale jako celek hodnotím tuto službu velmi pozitivně a hned jí jdu vyzkoušet.

Takže pokud chcete prodávat odkazy, zkuste linkmonitor.cz a kdyby jste chtěli nějaký odkaz koupit, tak se můžete podívat na moje portfolio (celé adresy se zobrazí po zadání hesla, aby na to nepřišly vyhledávače).

Nějaký to sdíleníčko...
  This entry was posted in SEO and tagged , . Bookmark the permalink.

  3 Responses to Jak na přímý prodej odkazů

  1. frances says:

   Díky za recenzi.
   Můžu mít dotaz co ti na exportu do PDF nefunguje? Mě jede v pořádku.
   Ohledně zdlouhavosti s http:// ,na tomto pracujem a uděláme to mnohem efektivněji.
   Díky a ať linkmonitor slouží…

   • -kst- says:

    Tlačítko pro export do PDF se mi zobrazí pouze u kompletního (zaheslovaného) výpisu odkazů, jinde – ani v administraci – jsem možnost exportu do PDF vůbec nenašel. A v případě, že kliknu na Export do PDF, tak mi to vyhodí:

    Stránka neexistuje

    Parametry požadavku:

    array (
    ‘controller’ => ‘api’,
    ‘action’ => ‘exportpdf’,
    ’email’ => ‘****@troska.cz’,
    ‘heslo’ => ‘****’,
    ‘module’ => ‘default’,
    )

    (tam co jsou hvězdičky jsem smazal originální údaje :))

  2. frances says:

   Ok díky za info předám k opravě.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *