PMDP a dobíjení karty přes bankomat

Chtěl jsem si dobít předplatné na Plzeňské kartě (něco jako pražská Opencard, ale asi funguje o trochu lépe), abych po městě nejezdil načerno. Čekání u přepážky mě nebaví a tak jsem uvítal, že je zde možnost dobíjet karty přes bankomaty České spořitelny. Loni mi to sice trochu zlobilo a podařilo se mi kartu dobít až na druhý pokus v jiném bankomatu, ale to už je rok zpátky, tak to snad budou mít odladěné, říkám si.

Tak zkusím první bankomat co cestou potkám a po úspěšném proklikání se téměř nakonec na mě vyskočí něco jako: “Nastala chyba, karta nebyla dobita. Zkuste to později nebo na pobočce dopravních podniků.” Super, říkám si. Proč to sakra tak propagují, když jim to stejna nefunguje? Co třeba dát na ten bankomat alespoň nějakou hlášku typu: “Sorry kámo, ale tady si kartu nedobiješ. Ani to nezkoušej.”

Ale já se jen tak nevzdám, nedaleko je ještě jeden bankomat Spořky. Sice nevypadá tak moderně a nemá dotykovou obrazovku, ale třeba zas bude léty prověřený a bude fungovat. Začátek OK, ale když jsem se proklikal kam jsem potřeboval, tak se mi úplně rozsypal text na obrazovce, takže jsem vůbec netušil na co klikám a co si tedy objednávám. Při ceně předplatného mi to přišlo jako drahé hazardování mačkáním čudlíků naslepo a tak jsem to radši vzdal, aby mi na platební kartě zůstalo alespoň na zítřejší oběd.

Pro jistotu jsem kouknul ještě na stránky dopravních podniků, kde jsou k bankomatům i manuály. Jsou prý z 6.8.2015, tak snad aktuální.

pmdp-webMrknu tedy na PDF, co se skrývá pod odkazem prodloužení předplatného, jestli jsem náhodou neudělal něco špatně. Hned ze začátku dokumentu je zmíněno, že “Zobrazené obrázky se budou upravovat a aktualizovat.” A když sjedu o něco níž, tak je mi hned jasné, proč asi. Člověk, který návod psal, měl k dispozici očividně stejný starý bankomat jako já. Ovšem jako to tam z hlavy naklikal, to pro mě zůstává záhadou.

bankomatTakže díky za návod, ale stejně asi skončím upřepážky.

PS: Je tedy ještě možnost dobít si v eshopu a pak data na kartu zapsat přiložením karty k bankomatu, ale trochu se bojím, že by to nemuselo fungovat…

Nějaký to sdíleníčko...
  This entry was posted in Plzeň, UX and tagged , , . Bookmark the permalink.

  One Response to PMDP a dobíjení karty přes bankomat

  1. Y says:

   Muzu potvrdit, je to fail.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *